Drużyna piłkarska Błękitni Stargard wygrywa na wyjeździe z Elaną Toruń

Dzisiejszy mecz siódmej serii gier w II grupie III ligi piłkarskiej przyniósł kolejne zwycięstwo dla Błękitnych Stargard. Spotkanie miało miejsce w Toruniu, gdzie miejscowy klub Elana musiał uznać wyższość drużyny gości. Dla stargardzkiego zespołu jest to już trzecia wygrana na obcym boisku.

Przed niedzielną rywalizacją, toruński zespół mógł pochwalić się tym, że do tej pory nie doznał porażki na swoim stadionie w obecnym sezonie. Podobnie, drużyna Błękitnych nie zaznała goryczy przegranej na wyjazdach. Po zakończeniu dzisiejszego spotkania, to tylko stargardzianie mogą kontynuować swój nieprzerwany ciąg zwycięstw na gruncie przeciwnika.

Po zakończeniu pierwszej połowy meczu, drużyna Błękitnych prowadziła 1:0. Pierwszą bramkę strzelił Maciej Ignasiak w 14 minucie. Ostateczny wynik spotkania został ustalony pod sam koniec drugiej połowy, kiedy to w 90 minucie Damian Niedojad-Bednarczyk powiększył prowadzenie stargardzkiego klubu.

Porażka Elany Toruń z Błękitnymi Stargard wyniosła 0:2. Drużyna ze Stargardu utrzymuje swoją niepokonaną passę na wyjazdach, trzykrotnie zwyciężając i raz remisując na boiskach rywali w tym sezonie.

Po siedmiu rozegranych meczach, Błękitni zgromadzili 13 punktów, co daje im trzecią pozycję w II grupie III ligi piłkarskiej.

Następne spotkanie ligowe stargardzka drużyna rozegra na własnym boisku 14 września. Ich przeciwnikiem będzie Zawisza Bydgoszcz (8 pkt, 11 miejsce). Sobota zapowiada się emocjonująco, gdyż spotkanie na stadionie przy ulicy Ceglanej w Stargardzie rozpocznie się o godzinie 15.