Zmagania na boisku w Stargardzie: Błękitni kontra Zawisza zakończyło się remisem

W ostatnim meczu VIII serii grupy 2 III ligi piłkarskiej, który odbył się w Stargardzie, doszło do zaciętego pojedynku między miejscowymi Błękitnymi a gośćmi z Bydgoszczy – drużyną Zawiszy. Spotkanie, pełne emocji i nieprzewidywalnych zwrotów akcji, zakończyło się remisem.

Dzisiejsze popołudnie upłynęło pod znakiem futbolowych emocji na stadionie Ceglanej. Kibice obu drużyn byli świadkami sześciu strzelonych goli. Po zakończeniu pierwszej połowy gry, to Błękitni cieszyli się z prowadzenia 3:0. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Michał Marczak już w 3 minucie spotkania. W 25 minucie na listę strzelców wpisał się Antoni Prałat, który tuż przed końcem pierwszej połowy, dokładnie w 45 minucie, zapewnił swojej drużynie komfortowe prowadzenie.

Niezwykle udana pierwsza połowa meczu napełniała kibiców Błękitnych nadzieją na zaklęcie niepomyślnych wyników na domowym stadionie, gdzie w bieżącym sezonie drużyna ta jeszcze nie zaznała smaku zwycięstwa. Niemniej, druga połowa przyniosła zupełnie inny obraz gry. Zawisza przejęła bowiem inicjatywę i to goście zaczęli zdobywać bramki. Na listę strzelców wpisał się Krystian Sanocki, który w 50 minucie zdobył pierwszą bramkę dla swojego zespołu. W 75 minucie Jakub Bojas podwyższył wynik dla gości, a już minutę później, Patryk Mikita doprowadził do remisu.

Finalny wynik spotkania Błękitni Stargard – Zawisza Bydgoszcz wynosi 3:3. Zwycięstwo pozwoliłoby stargardzkiej drużynie na odrobienie dwóch punktów straty do lidera – Floty Świnoujście oraz wicelidera Sokoła Kleczew. Obie te drużyny dziś również zremisowały ze sobą 1:1. Niestety dla Błękitnych, remis oznacza utrzymanie sześciopunktowej straty do Floty i trzypunktowej do Sokoła. Aktualnie Błękitni plasują się na trzecim miejscu tabeli ligowej.

Następny mecz ligowy Błękitni rozegrają na wyjeździe 21 września. Ich przeciwnikiem będzie Wda Świecie, która na swoim koncie ma 5 punktów i zajmuje szesnaste miejsce w tabeli ligowej. Po ósmej serii spotkań Błękitni zgromadzili 14 punktów.