Stargard – zmiany na lepsze

W ostatnich czasach w Stargardzie, zaszło wiele pozytywnych zmian.  Należą do nich między innymi: budowy nowych dróg rowerowych, remonty szkół i przedszkoli, czy odnawianie starych kamienic.

Odnowiona kamienica

Niedawno zakończył się remont i termomodernizacja, jednej z kamienic przy ulicy Konopnickiej. Do tej pory mieszkańcy kamienicy, nie posiadali w mieszkaniach toalety. Teraz mogą się cieszyć komfortem, bowiem w ramach inwestycji, zrobiono właśnie toalety w mieszkaniach, centralne ogrzewanie i nową elewację. Ponadto budynek został ocieplony, a mieszkańcy mogą się cieszyć ciepłą wodą z sieci miejskiej. Dobrą wiadomością jest też to, że miasto będzie odnawiało kolejne budynki.

Dobra wiadomość dla rowerzystów

Już niedługo, zakończyć się mają pracę nad nową drogą rowerową, której budowa zaczęła się jesienią ubiegłego roku. Ścieżka powstaje na ulicy Spokojnej, od ronda Pionierów Stargardu aż do ronda Żołnierzy Wyklętych. Jest to jedna z największych ostatnich inwestycji miasta Stargard. Wynosi ona niemal  1 mln zł. Ponadto oprócz drogi rowerowej, powstanie jeszcze piękny chodnik, oraz latarnie. Dodatkowo, powstała także zatoka autobusowa, z której niestety jeszcze nie można korzystać ze względu na wciąż trwające remonty. Niewątpliwie, mieszkańcy chwilowo mają problem z przemieszczaniem się w okolicach powiązanymi z pracami nad drogą rowerową, jednak możliwe, że na koniec sierpnia, droga będzie oddana do użytku.

Remonty szkół i przedszkoli

Kolejną ogromną inwestycją miasta, która wynosi około 3 mln zł, jest remont placówek szkolnych i przedszkolnych. Są wakacje, dzieci odpoczywają, a w murach szkolnych odbywają się liczne prace remontowe, tak aby zdążyć przed zbliżającym się nowym rokiem szkolnym. Każda placówka ma wyznaczone konkretne miejsca, w których taki remont potrzebny jest najbardziej. Najczęściej jednak jest to: odświeżenie klas, remont toalet, naprawa ogrodzeń itp. W jednej ze szkół, a konkretnie w SP nr 4 – powstanie nowoczesne boisko do piłki nożnej, a dla przykładu w SP nr 10 – zostanie odnowiony dach, zostanie zamontowany nowy  monitoring oraz powstanie siłownia plenerowa.