MPK Stargard – kup bilet bez gotówki!

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji postanowiło iść z duchem czasu i ułatwić mieszkańcom miasta w uiszczeniu opłaty za bilet. Ten sposób kupowania biletów na pewno zaoszczędzi czasu klientom MPK.

Jak będzie można kupić bilet, by skorzystać z przejazdu? Czy stara forma zakupu biletu również obowiązuje?

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji zamontowało w autobusach urządzenia, które będą pozwalały na zakup biletu bez użycia gotówki. Będzie można zapłacić mobilnie: kartą płatniczą, telefonem czy też zegarkiem. Warto zaznaczyć, że urządzenie to nie drukuje biletów. W razie kontroli przykładamy np. telefon do urządzenia i wyświetla się potwierdzenie uiszczenia opłaty. Klienci nie muszą się stresować korzystaniem z tego urządzenia, ponieważ jest bardzo proste i intuicyjne w użyciu. Stara forma płatności również jest dostępna, jednakże bilety można zakupić tylko w trzech miejscach w mieście, bądź „dziesięcioprzejazdówki” u kierowcy. W tej ostatniej opcji trzeba mieć jednak odliczoną gotówkę.

Z pewnością nowy sposób płatności zachęci pasażerów do korzystania z MPK. Teraz można zaoszczędzić czas i nie martwić się, że zgubiło się bilet. Ponadto płatność bezgotówkowa jest bardziej higieniczna a brak wydruków biletu bardziej ekologiczna! Urządzenie znajdować się będzie w środkowej części autobusu.