Nowa droga w Kunowie.

Już od długiego czasu — tj.kilka lat, mieszkańcy Kunowa pod Stargardem zgłaszali potrzebę remontu drogi, która posiadała tyle dziur, że nie była korzystna dla pojazdów i ich kierowców. Dziś mieszkańcy mogą cieszyć się nową, gładką drogą, na której nie ma śladu po dziurach.

Ile czasu trwał remont nowej drogi? Ile wyniósł koszt remontu drogi? Czy były jakieś dofinansowania?

W Kunowie pod Stargardem udało się dokonać remontu drogi na odcinku drogi powiatowej 1703Z. Teraz piękną nawierzchnią można się cieszyć przez odcinek o długości dwóch kilometrów i dwustu ośmiu metrów. Sam remont drogi trwał 10 miesięcy, natomiast d pierwszych sygnałów mieszkańców o potrzebie takiego remontu do jego realizacji minęło kilka lat. Nie jest to jednak byle jaka droga. Posiada ona trasę pieszo-rowerową, dojazdy do posesji oraz chodniki.

Realizacja tego remontu to koszt 9 milionów i 218 tysięcy złotych. Inwestycja została wsparta dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, które wyniosło 4 miliony i 545 tysięcy zł. Ponadto 4 miliony i 113 tysięcy złotych to kwota, którą wyłożył powiat stargardzki, natomiast kwotę w wysokości 450 tysięcy zł dołożyła gmina – Kobylanka.

Droga po remoncie została oficjalnie otwarta 19 października 2021 roku.