Historia lokalnego stolarza: od nauki fachu do prowadzenia własnej firmy

Gdy zamierzasz zainwestować w meble na wymiar, oczekujesz, że będą one wykonane w sposób, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Nie tylko mają idealnie wpasować się w przestrzeń Twojego domu czy biura, ale również powinny być funkcjonalne, estetyczne i solidne. To właśnie te cechy są priorytetem dla Zbigniewa Czechowskiego, stolarza z wieloletnim doświadczeniem.

Zbigniew Czechowski prowadzi swój warsztat stolarski przy ulicy Tarnowskiej 18/2B w Policach już od niemal czterdziestu lat. Jak sam mówi, jego droga do zawodowej perfekcji zaczęła się od edukacji w szkole stolarskiej przy ulicy Unisławy w Szczecinie. Potem, zdobywając praktyczne doświadczenie w różnych firmach, nabywał niezbędne umiejętności i wiedzę. Z czasem opanował obsługę maszyn stolarskich CNC, co pozwoliło mu na tworzenie mebli na wymiar według indywidualnych projektów klientów.

Po wielu latach pracy dla innych firm, Czechowski postanowił założyć własny warsztat stolarski. W wynajętej hali zainstalował własną wiertarkę CNC i zaczął oferować meble na wymiar – od kuchni po szafy, a także nietypowe realizacje. Pomimo że to była niełatwa decyzja, okazało się, że rynek był gotowy na jego usługi.

Niemniej jednak, jak dla wielu innych przedsiębiorców, pandemia Covid-19 była dla Czechowskiego trudnym okresem. Wielu firm z branży meblarskiej nie dotrwało do końca tego okresu. Jak wspomina, przetrwanie było łatwiejsze dla małych jednoosobowych działalności gospodarczych, które mogły „zacisnąć pasa” i przeczekać najgorsze.

Na szczęście, po sztormie zawsze przychodzi spokój. Kiedy pandemia zaczęła ustępować, Czechowski otworzył stronę internetową oraz konto na Facebooku, co pomogło mu dotrzeć do nowych klientów. Dodatkowo, rozpoczął współpracę z innym stolarzem, rozbudowując ofertę o fronty frezowane MDF. Dzięki nowym maszynom stolarskim CNC, Czechowski jest teraz gotowy na kolejne wyzwania.