Oficjalne otwarcie nowego amfiteatru w Stargardzie

Historycznym dniem dla miasta Stargard stał się piątek 21 czerwca 2024 roku, kiedy to rozpoczął się lato i okres wakacyjny. Tego dnia odbyła się oficjalna inauguracja nowo wybudowanego amfiteatru miejskiego. Mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych, zaproszeni do udziału w inauguracyjnym wydarzeniu artyści spotkali się z ciepłym przyjęciem ze strony licznie zgromadzonej publiczności.

Oficjalność tego wieczoru wprowadził niespodziewany deszcz, który rozpoczął się tuż przed godziną 19. Przez całą jego trwanie odbywały się ceremonia otwarcia nowego obiektu na stargardzkiej scenie, a także większość programu artystycznego. W głównej roli występowała Warsaw Impressione Orchestra pod batutą wybitnego dyrygenta Tomasza Szymusia.

To właśnie aktorka Laura Łącz miała zaszczyt poprowadzić koncert tej utalentowanej orkiestry. Do udziału w nim zaproszeni zostali znamienici wokaliści tacy jak Natalia Kukulska, Kuba Badach, Łukasz Zagrobelny, Igor Herbut, Kasia Moś i Milena Lange. Ta ostatnia nie tylko zaśpiewała, ale również wyreżyserowała koncert. W repertuarze orkiestry znalazły się zarówno covery, jak i autorskie kompozycje artystów. Większość utworów utrzymana była w spokojnej tonacji. Publiczność doceniła wysiłek artystów, nagradzając ich na zakończenie owacją na stojąco.