Gdzie zjeść pizzę w Stargardzie?

Pizza to jedna z najpopularniejszych potraw, która dostępna jest prawie na całym świecie, a szczególnie we Włoszech! W Stargardzie oczywiście też jest mnóstwo pizzerii, które przyciągają zapachem i wizualnością zarówno potrawy jak i miejsca. Poniżej pokrótce przedstawiamy kilka miejsc, by ułatwić Wam wybór najlepszej pizzerii z najlepszych w Stargardzie!

Kilka Stargardzkich pizzerii. Czy mieliście okazje już w nich gościć?

PIZZERIA BAZYLIA — to  miejsce w którym macie możliwość skosztowania pizzy przede wszystkim w dwóch wariantach: na cieście cienkim, bądź cieście puszystym. Pierwszy wariant występuje w dwóch rozmiarach, natomiast drugi w jednym. W menu znajdziecie ogromny wybór wariantów pizzy np. Prosciutto, Parma czy Vegetariana. Aczkolwiek pizza w tym lokalu to nie wszystko! Znajdziecie tu również makarony, sałatki czy też naleśniki z różnego rodzaju farszem, a więc jest w czym wybierać! Miejsce to znajdziecie przy Placu Słonecznym 1 w Stargardzie.

PIZZERIA U JANA — to pizzeria bardzo popularna w Stargardzie! Istnieje ona od roku 1989. Pizzeria tama swoją unikatową recepturę, dzięki której zyskała miano Pizzy Stargardzkiej. Mało tego pizza ta nosi tytuł Stargardzkiego Produktu Lokalnego 2019 roku. Co więcej, pizzeria należy do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorze Zachodnie. Ta wychwalana pizza to przede wszystkim grube, drożdżowe ciasto oraz firmowy sos pomidorowy. Oprócz tego lokal ten oferuje także inne pizze oraz dania, takie jak sałatki czy makarony. Miejsce to znajdziecie przy ulicy Warownej 1 a.

PIZZERIA SORRENTO — to klimatyczna pizzeria, w której możecie zajadać pizze na cienkim lub grubym cieście. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że niezależnie jaki rodzaj wybierzecie, to tyle samo zapłacicie! W menu znajdziecie wiele propozycji, np. pizza  Italiana, pizza Calabrese, czy pizza Chłopska. Poza tymi pysznościami możecie skosztować także dań obiadowych zarówno mięsnych, rybnych jak i z owocami morza.  Mnóstwo różnych sałatek, makaronów i przystawek, a także kilka propozycji kulinarnych dla najmłodszych. Tę pizzerię znajdziecie przy ulicy Warownej 13.

A Wy? Którą pizzerię najchętniej wybieracie?