Nowy amfiteatr w Stargardzie

Jak wiadomo w ostatnich czasach, mieszkańcy Stargardu bardzo chcieliby, by miejski amfiteatr został zmodernizowany. Oto dobra wiadomość! Jeszcze w tym roku, zaczną się prace modernizacyjne.

Jaki będzie nowy amfiteatr w Stargardzie? Czym się będzie wyróżniał?

Wiele pytań nasuwa się teraz dotyczące modernizacji amfiteatru. Szczególnie to, jak będzie się przedstawiał po zakończeniu modernizacji? Stargardzki Magistrat wspomina, że jeszcze tego roku zaczną się prace rozbiórkowe oraz przygotowujące teren pod widownię. A nowa  widownia wcale nie będzie mała, bowiem pomieścić prawie 4000 osób w tym około 3000 miejsc siedzących. Widownia ma mieścić także stanowisko dla operatorów, nagłośnienie oraz oświetlenie. Co więcej, pod jedną z trybun ma być toaleta. Ponadto amfiteatr będzie miał osiem wejść i ma być dostosowany do osób niepełnosprawnych, co jest ogromną zaletą! Jak amfiteatr to prócz widowni przede wszystkim scena! A scena będzie także niemała! Jej powierzchnia będzie wynosiła  540 m kwadratowych i będzie zbudowana na kształt sześciokąta. Pod estradą przygotowane będą garderoby i łazienki.

Prace mają trwać przez około 2 lata, a ich koszt wyniesie 12 milionów złotych. Z całą pewnością po zakończeniu modernizacji amfiteatr będzie się cieszył organizacją wielu imprez.