Biegi w Dniu Niepodległości w Stargardzie

Cała Polska świętowała dzień 11 listopada — czyli Dzień Niepodległości. W wielu polskich domach wywieszono biało-czerwoną flagę. W każdym mieście odbywały się uroczystości i liczne obchody, aby godnie uczcić ten dzień. Tak też było w Stargardzie, gdzie między innymi po raz kolejny odbyły się biegi — Stargard dla Niepodległej.

Która to edycja biegów Stargard dla Niepodległej? Gdzie odbywało się to wydarzenie? Kto uczestniczył w wydarzeniu? Kto jest organizatorem tego sportowego wydarzenia?

Bieg Stargard dla Niepodległej to już kolejna edycja — a dokładnie czwarta! To już taka tradycja miasta Stargard, która świetnie się przyjęła i stanowi nie tylko część obchodów tego ważnego dnia, ale także piękną integrację społeczną. Ponadto w biegu uczestniczyło wiele pokoleń: osoby dorosłe, młodzież i dzieci. 

Bieg Stargard dla Niepodległej miał miejsce w parku Chrobrego w godzinach wieczornych i odbył się dokładnie w Dniu Niepodległości. Organizatorem tego pięknego wydarzenia sportowego został zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stargardzie.

Czy biegi były podzielone na kategorie? Jaką trasę mieli do pokonania?

Bieg ze względu na wspomniane różne pokolenia, był podzielony na kilka kategorii wiekowych:

  • kategoria dziecięca od 3 do 6 lat — dzieci mieli do pokonania 200 metrów
  • kategoria dziecięca od 7 do 9 lat — dzieci mieli do pokonania 400 metrów
  • kategoria dziecięca od 10 do 12 lat — dzieci mieli do pokonania 800 metrów
  • kategoria młodzieżowa od 13 do 15 lat — młodzież miała do pokonania 1200 metrów
  • kategoria dorośli — którzy mieli do pokonania pięć kilometrów
  • odbył się również marsz z kijkami nordic walking

Sportowe wydarzenie, które były częścią obchodów Dnia Niepodległości, były pięknym przeżyciem, pełnym emocji i kibicowania. Ciekawostką jest, że podczas jednego z biegów uczestnik zgubił…buta. Nadal jednak biegł do mety! 

Wszystkim gratulujemy!