Ogólnopolski Dzień Seniora w Stargardzie

Trzy dni temu, czyli 14 listopada przypadał Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tego powodu w wielu miastach były zorganizowane przeróżne uroczystości, by jak najlepiej uczcić ten dzień! Tak też było również w Stargardzie, gdzie Dzień Seniora połączony był z innym bardzo fajnym jubileuszem?

Gdzie odbywała się uroczystość? Czyj i który jubileusz świętowano? 

Ogólnopolski Dzień Seniora świętowano również w Stargardzie. Uroczystość zorganizowano w Stargardzkim Centrum Kultury. Tam wśród pięknych życzeń i słodkości świętowano także pewien jubileusz. To 5-lecie Zespołu Tanecznego „Seniorita”. To sekcja taneczna Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Panie są uwielbiane przez publiczność. „Seniority” dbają o każdy detal, przepiękne układy i jeszcze piękniejsze stylizacje, które są dopełnieniem, zachwycającego pokazu tanecznego. Panie mają wszystko dopięte na ostatni guzik, a jeśli mowa o guzikach i strojach, to warto wspomnieć, że „Seniority” dostały okazały prezent w postaci czeku na 6 tysięcy złotych, które będą przeznaczone właśnie na kolejne cudowne stroje. 

„Seniority” podczas tych pięciu wspaniałych lat aktywności tanecznej, wystąpiły ponad 90 razy! Stworzyły kilkanaście układów tanecznych. Panie udzielają się również na przeróżnych festiwalach i przeglądach, gdzie często odnoszą sukcesy! „Dzień tańca 2021” w Wadowicach, to tam ostatnio podczas Ogólnopolskiego Przeglądu, „Seniority” zdobyły pierwsze miejsce w kategorii 55 plus!

Warto wspomnieć, że grupę taneczną „Seniority” prowadzi instruktor tańca Pan Marek Sienkiewicz. Uroczystość natomiast prowadziła Seniorita — Pani Teresa Hernet . Cała uroczystość była wypełniona nie tylko życzeniami i tańcem, ale także głośnym śmiechem i radością!

Prezydent miasta Stargard — Pan Rafał Zając, złożył piękne życzenia Paniom z grupy tanecznej „Seniorita” z UTW, oraz wszystkim seniorom! 

My również życzymy wszystkiego, co najlepsze!