Koncert adwentowy już niedługo w Stargardzie

Grudzień to idealny czas na wszelkiego rodzaju koncerty. Nie inaczej będzie w tym roku w Stargardzie, ponieważ już 19 grudnia na Dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury wystąpi Orkiestra Camerata Stargard. Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki klasycznej i bożonarodzeniowej na godzinę 17:00 do SCK!

Bilety można już zakupić w kasie kina Stargardzkiego Centrum Kultury oraz online. Bilet normalny kosztuje 40 zł, ulgowy 25 zł. Pamiętajcie, że ilość miejsc jest ograniczona i wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kupna już dziś!

Jaki jest program koncertu?

Koncertem nie będą zawiedzione osoby, które kochają muzykę klasyczną. Orkiestra Camerata Stargard zdecydowała się na wykonanie trzech utworów Ludwiga van Beethovena. Podczas koncertu usłyszeć będziemy mogli uwerturę “Egmont” op. 84, IV koncert fortepianowy G-dur op. 58 oraz VII Symfonię A-dur op. 92.

Koncert zapowiada się fenomenalnie, ponieważ na fortepianie zagra wybitny pianista Artur Haftman. Stargardzianin gra od 6 roku życia, aktualnie koncertuje na całym świecie. Ukończył Royal College of Music w Londynie i był wielokrotnie nagradzany. Nie sposób wymienić tutaj wszystkich wyróżnień jakie otrzymał. Warto jednak wspomnieć, że zajmował pierwsze miejsca między innymi w takich konkursach jak: Concours International De Piano Paris – St. Maur Des Foses, VII Międzynarodowy Konkurs Chopinowski w Narwii, XIX Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni, XVI Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny w Druskiennikach na Litwie i Thomas Harris International Piano Competition w Londynie.

Dyrygentem całej Orkiestry będzie Kuba Wnuk, a członkami Orkiestry będą również uczniowie i absolwenci stargardzkiej szkoły muzycznej. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym niesamowitym wydarzeniu, nie możecie go przegapić!