Do Stargardu zawita Grupa Wsparcia “Stanąć na nogi”

Mieszkańcy Stargardu i okolic będą mogli skorzystać z grupy wsparcia “Stanąć na nogi”. Jest ona skierowana do rodziców z dziećmi z niepełnosprawnością sprzężoną. Dzięki temu będą mogli skorzystać z terapii, pomocy psychologicznych i rehabilitacji. Każdy zainteresowany może wejść na grupę na Facebook i zapisać się do niej. Można także skontaktować się z organizatorami telefoniczne pod numerami telefonu: 509 142 460, 502 344 518. Z akcji “Stanąć na nogi” skorzystają zarówno rodzice, jak i dzieci niepełnosprawne. Dla opiekunów zorganizowane zostaną spotkania, będą oni mogli wymienić się doświadczeniami z innymi osobami, które zmagają się z tym samym. Dzieci za to otrzymają możliwość skorzystania z grup fizjoterapeutycznych. Cała akcja możliwa jest dzięki Organizatorom: Stowarzyszeniu Misja Dobra Nowina oraz Stowarzyszeniu Potrzebny Dom.

Niepełnosprawność sprzężona

Mówiąc o dzieciach z niepełnosprawnością sprzężoną chodzi o dużą grupę chorych podopiecznych. Jest to niemal każde dziecko, które ma więcej niż jedną niepełnosprawność. Zaliczają się do tego podopieczni z autyzmem, w tym również z zespołem Aspergera, z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. Tak samo dzieci, które nie słyszą lub nie widzą, albo mają bardzo słabe słyszenie lub widzenie, zaliczają się do tej grupy. Jeśli dwie niepełnosprawności wywołał ten sam czynnik, to możemy powiedzieć, że dziecko ma niepełnosprawność sprzężoną. 

Zachęcamy więc wszystkich rodziców i opiekunów, którzy zmagają się z takimi problemami do zapisania się na grupę wsparcia. Została ona stworzona właśnie, żeby pomagać.