Ostatnie dni eliminacji do Festiwalu “Dozwolone do lat 19”!

To już 20 edycja tego Ogólnopolskiego Festiwalu, który odbywa się w Stargardzie. Wszyscy chętni mają jeszcze tylko kilka dni, żeby wziąć udział w zdalnych eliminacjach. Zgłoszenia można wysyłać do niedzieli – 10 kwietnia. Wszyscy finaliści będą ogłoszeni 27 kwietnia, a finał Festiwalu zaplanowany jest na 28 maja. Cała impreza odbędzie się w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Jak sama nazwa wskazuje – Festiwal jest skierowany do osób, które nie są starsze niż 19 lat. Zgłaszać mogą się soliści i zespoły muzyczne, ale żaden z uczestników nie może przekroczyć tej magicznej granicy wieku. Ważne jest również, żeby zespoły miały maksymalnie 8 członków. Wszyscy uczestnicy zostaną podzieleni na kategorie. Rywalizować będą ze sobą soliści do 9 lat, soliści w wieku 10-12 lat, soliści w wieku 13-15 lat i soliści w wieku 16-19 lat. Oprócz tego osobne kategorie zostały stworzone dla zespołów. Jedna  – zespoły wokalne i duety do lat 12, oraz druga – zespoły wokalne i duety w przedziale wiekowym 13-19.

Jak wysłać zgłoszenie?

Przede wszystkim konieczne jest nagranie filmu konkursowego. Musi on zawierać wykonanie jednej piosenki po polsku. Może być to cover, ale również twórczość własna. To co jednak najważniejsze, to że powinien być nagrany poziomo i jedynie na użytek Festiwalu. Następnym krokiem jest wgranie go na youtube i opisanie imieniem, nazwiskiem, kategorią, w której bierze się udział, tytułem piosenki oraz dopiskiem: Dozwolone do lat 19, Stargard 2022. Poprawnie wgrany film musicie udostępnić na platformie Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie. Oprócz tego konieczne jest uiszczenie opłaty w wysokości 50 zł za solistę lub 30 zł za każdego członka zespołu muzycznego.

Pamiętajcie, że macie czas do niedzieli – 10 kwietnia, a film musi być nagrany LIVE, bez cięć i bez późniejszej edycji. Jury będzie oceniać styl wykonania, ale również dobór repertuaru i jego interpretację. Nie musicie śpiewać piosenki idealnie tak, jak w oryginale. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i mamy nadzieję, że zobaczymy się na występie finałowym.