Wolontariusze do MOPSu pilnie poszukiwani

W tym roku w Stargardzie ma ruszyć osłonowy Korpus Wsparcia Seniorów. To właśnie dzięki temu programowi najstarsi mieszkańcy naszego miasta będą mogli liczyć na pomoc psychologiczną i społeczną. Niestety realizacja takiej inicjatywy potrzebuje wielu rąk do pracy. Z tego powodu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej szuka wolontariuszy, którzy z chęcią i zaangażowaniem wejdą w projekt i pomogą go realizować.

Kto jest potrzebny?

Dla każdego znajdzie się jakieś zadanie do wykonania. MOPS z chęcią przyjmie młodzież i dorosłych. Nie jest ważne czy pracujecie, studiujecie czy może jesteście już na emeryturze. Jeśli tylko macie czas, chęci i możliwości to zachęcamy do zgłoszenia się. Nie jest istotny również wiek, z zastrzeżeniem, że osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Jak się zgłosić?

Istnieją dwie opcje wysłania zgłoszenia. Pierwszą z nich jest kontakt telefoniczny bezpośrednio z MOPSem. Drugim sposobem jest wysłanie wiadomości mailowej ze zgłoszeniem. Jeśli nie jesteście pewni czy nadajecie się na wolontariusza to nie wahajcie się, tylko zadawajcie pytania osobom odpowiedzialnym za nabór. Z chęcią udzielą Wam wszystkich niezbędnych informacji. Program rusza już w maju tego roku i potrwa do grudnia. Warto więc mieć na uwadze, że niezbędna jest dyspozycyjność przez ten czas.