Bezpłatne zajęcia z jiu-jitsu

230 tysięcy złotych to kwota, jaką w tym roku z budżetu miasta otrzymają lokalne kluby sportowe. Takie wsparcie pomoże w zorganizowaniu dodatkowych zajęć sportowych. W sierpniu w Klubie Sportowym Valiant Jiu Jitsu King rozpoczną się darmowe treningi z jiu-jitsu.

Oferta skierowana jest dla osób pomiędzy 6 a 16 rokiem życia, a wcześniej należy tylko zarezerwować miejsce w siedzibie klubu lub wysyłając wiadomość na profil facebookowy. Rodzice uczestnika muszą wypełnić deklarację oraz dostarczyć do klubu zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do takich treningów.

Elementy brazylijskich zapasów

Choć samo jiu-jitsu wywodzi się z Japonii, tutaj będziemy mieli do czynienia z treningami z brazylijskim jiu-jitsu. Jest to sport pochodzący od jiu-jitsu, zapasów i judo, który skupia się na walca w parterze. Brazylijskie jiu-jitsu jest uznawane za najskuteczniejszą technikę walki wręcz, a dzięki stosowaniu różnego rodzaju chwytów czy dźwigni można szybko obezwładnić przeciwnika i to bez wyrządzania mu krzywdy. To też sprawia, że sporą popularność zyskało wśród zawodników MMA, czyli mieszanych sztuk walki.