Darmowa komunikacja miejska

Z okazji Dnia Bez Samochodu w Stargardzie będzie można skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej, ale jak się okazuje nie dla wszystkich i aby z tego skorzystać, trzeba będzie spełnić jeden warunek.

Dla kogo bezpłatna komunikacja?

Z nieodpłatnego przejazdu komunikacją miejską będzie można skorzystać za okazaniem dowodu rejestracyjnego samochodu. Na jeden taki dokument może podróżować właściciel pojazdu razem z osobami towarzyszącymi, która nie może przekraczać liczby miejsc w samochodzie.

Dzień Bez Samochodu

Ten dzień jest międzynarodową kampanią proekologiczną, która wieńczy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Obchodzony jest każdego roku 22 września, a jego celem jest wspomożenie proekologicznych idei i zmniejszenie ilości spalin, które wytwarzają samochody. W tym czasie promowane są inne środki transportu takie jak komunikacja miejska, rowery, popularne ostatnio hulajnogi czy po prostu spacer.

Stargard zachęca do zmiany nawyków

Popularnym środkiem transportu w miastach są hulajnogi elektryczne, dzięki nim możemy szybko przemieścić się na niedużym dystansie przez dość wąskie uliczki i nie musimy stać w korkach. W sierpniu w Stargardzie zostało udostępnionych 200 takich pojazdów. Aby z takiej hulajnogi skorzystać, wystarczy aplikacja w smartfonie.