Kandydaci Koalicji Obywatelskiej z okręgu szczecińskiego ujawnieni – wśród nich przedstawiciele Stargardu

W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej, Koalicja Obywatelska ujawniła listę swoich kandydatów do sejmu, którzy będą reprezentować okręg szczeciński. Wśród tych wyznaczonych do walki o parlamentarne miejsce, znaleźli się również przedstawiciele miasta Stargard. Podczas spotkania z mediami, kandydaci podzielili się swoimi motywacjami i przesłankami, które skierowały ich ku ubieganiu się o posadę posła.

Jednym z wyznaczonych na tę listę jest Anna Nowak, właścicielka firmy działającej w sektorze medycznym. Jej głównym celem jest poprawa dostępności podstawowej oraz specjalistycznej opieki zdrowotnej dla wszystkich obywateli. Twierdzi, że jako posłanka skoncentrowałaby swoją działalność na pracach w Komisji Zdrowia, mających na celu poprawić funkcjonowanie całego systemu zdrowotnego.

Zdaniem Anny Nowak, należy zrozumieć, że opieka zdrowotna powinna być ściśle powiązana z opieką społeczną. Celem jest stworzenie jednolitego systemu, który zapewni pacjentom ciągłość opieki nie tylko w szpitalach, ale także w domach pacjentów. Mówi o konieczności zapewnienia długoterminowej opieki, hospicyjnej oraz opieki podstawowej (POZ).

Kolejny kandydat, Michał Bodek, to rolnik z zamiłowania, biznesmen i radny Gminy Marianowo. W swojej działalności sejmowej chciałby skupić się na kwestiach dotyczących środowiska naturalnego, problemów wiejskich społeczności oraz ogólnych wyzwań biznesowych.