Proces sądowy przeciwko mężczyźnie oskarżonemu o prowadzenie samochodu mimo zakazu i spowodowanie wypadku drogowego w Stargardzie

Prokurator Rejonowy z siedzibą w Stargardzie wysłał do sądu dokumenty oskarżające pewnego mężczyznę, który podejrzewany jest o bycie odpowiedzialnym za wypadek drogowy. Oskarżony, mimo wydanego zakazu oraz skonfiskowania uprawnień, zdecydował się na kierowanie pojazdem, a po zdarzeniu – na ucieczkę z miejsca wypadku.

Zgoda ten tragiczny incydent miała miejsce 27 marca 2023 roku na ulicy Reja w Stargardzie. Kierowca, nie respektując zasady pierwszeństwa przechodzącego przez pasy mężczyzny, doprowadził do jego potrącenia. Po zdarzeniu, mężczyzna nie pozostał na miejscu wypadku, lecz podjął decyzję o ucieczce, nie zapewniając poszkodowanemu niezbędnej pomocy.

Monika Krus, prokurator z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, podała szczegółowe informacje o obrażeniach pokrzywdzonego: „Mężczyzna, który był ofiarą tego zdarzenia, odniósł uraz głowy, złamał prawą kość ramienną i doznał wielu otarć skóry.”

Oskarżony mężczyzna spowodował tę kolizję pomimo faktu, że obowiązywały go dwa zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu drogowym, które zostały mu nałożone przez sąd. Pomimo tego, zignorował także decyzję starosty stargardzkiego, który cofnął mu uprawnienia do prowadzenia pojazdów, między innymi kategorii B.