Ruszyły prace związane z budową sygnalizacji świetlnej na stargardzkiej ulicy Czarnieckiego

Początek prac związanych z instalacją nowej sygnalizacji świetlnej na ulicy Czarnieckiego w Stargardzie, niedaleko placu Wolności, miał miejsce. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to koniec bieżącego roku.

Już od wczesnych godzin poniedziałkowych poranków ekipa budowlana przystąpiła do realizacji zadania na omawianej ulicy. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, niezależnie od tego czy poruszają się samochodem czy pieszo, muszą liczyć się z utrudnieniami.

W miejscu, gdzie ma powstać nowa sygnalizacja świetlna, dotychczasowe przejście dla pieszych zostało czasowo zamknięte. Na odcinku bliżej placu Wolności, tymczasowo za pomocą żółtej farby oznaczono alternatywne przejście dla pieszych.

Zarówno schody prowadzące od ulicy Czarnieckiego w kierunku parku Chrobrego, znajdującego się obok cerkwi, jak i dotychczasowe przejście dla pieszych, są obecnie niedostępne. Zauważyliśmy jednak, że pomimo oficjalnej informacji o zamknięciu tych miejsc, niektórzy przechodnie i tak decydują się na ich korzystanie.