Planowana rewizja organizacji ruchu przy dużych cmentarzach na Wszystkich Świętych

Tak jak to ma miejsce każdego roku, nadchodzący Dzień Wszystkich Świętych i 1 listopada będą obfitować w zmiany w organizacji ruchu drogowego w pobliżu największych cmentarzy. Te zmiany mają nadejść we wtorek (31 października) i będą obowiązywały od 8:00 do 18:00, a także w środę (1 listopada) od 7:00 do 18:00.

Z roku na rok plany te są do siebie bardzo podobne. Na przełomie wtorku i środy (31.10. oraz 1.11.) samochody osobowe nie będą miały możliwości wjazdu na ulicę T. Kościuszki od strony marketu Kaufland aż do skrzyżowania z ulicą Spokojną. Dodatkowo, fragment ulicy Przedwiośnie położony przy Starym Cmentarzu Komunalnym zostanie chwilowo zamknięty dla ruchu drogowego. W tych określonych dniach jedynie autobusy miejskiego przewoźnika MPK, taksówki oraz pojazdy dostarczające zaopatrzenie (na podstawie specjalnego upoważnienia) będą miały prawo poruszać się na wyznaczonych odcinkach dróg. Za punkt tymczasowego postoju dla taksówek wyznaczono teren przy wejściu na parking supermarketu Kaufland.

Dla kierowców, którzy planują dojechać do nowego cmentarza prywatnymi pojazdami, zaleca się korzystanie z ulicy Spokojnej, Przedwiośnie lub podejście od strony Golczewa. W celu ułatwienia podróży, zostaną dodatkowo utworzone tymczasowe miejsca parkingowe wzdłuż drogi łączącej ulicę Przedwiośnie z ulicą Spokojną (przy murze starego cmentarza), jak również na terenach zielonych obok ogrodzenia nowego cmentarza.