Policyjne działania w Stargardzie przynoszą rezultaty: poszukiwany mieszkaniec miasta zatrzymany

Policyjna determinacja i konsekwentne śledztwo doprowadziły do pozytywnych wyników w pracy funkcjonariuszy Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób przy komendzie stargardzkiej. Efektem ich starannej pracy było zatrzymanie jednego z mieszkańców Stargardu, który był celem listu gończego wydanego przez sąd. Co więcej, podczas jego aresztowania funkcjonariusze odkryli przy nim narkotyki. Teraz mężczyzna spędzi czas w zakładzie karnym, wykonując karę za popełnione przestępstwo, ale będzie musiał też odpowiedzieć na zarzut posiadania środków odurzających.

Każdego dnia do biur stargardzkich stróżów prawa wpływają nowe zlecenia doprowadzenia oraz listy gończe, które stają się podstawą do wszczęcia poszukiwań. Głównym zadaniem policjantów jest ustalenie aktualnego miejsca pobytu poszukiwanych osób i ich aresztowanie. Często motywem ukrywania się tych osób przed wymiarem sprawiedliwości jest próba uniknięcia kary i utrzymania jak najdłuższej wolności. Niestety dla pewnego 23-letniego mężczyzny, starania kryminalnych z Stargardu przyniosły skutek.

Poprzez serię operacji policyjnych, funkcjonariusze byli w stanie zlokalizować poszukiwanego mężczyznę. Mimo iż przez kilka miesięcy skutecznie unikał wymiaru sprawiedliwości, został aresztowany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Stargardzie. Ale to nie koniec problemów dla 23-latka. W trakcie zatrzymania, funkcjonariusze znaleźli przy nim środki odurzające – marihuanę.