Zmagania koszykarskie w FIBA Europe Cup: Kosowska drużyna KB Peja triumfuje w Stargardzie

W wyniku zaciętej rywalizacji podczas meczu FIBA Europe Cup, koszykarska drużyna KB Peja z Kosowa odniosła zwycięstwo nad PGE Spójnią Stargard, kończąc spotkanie wynikiem 83 do 79. Kluczowym czynnikiem przyczyniającym się do tego sukcesu była doskonała gra KB Peja w ostatniej kwarcie.

Mecz rozpoczął się od znakomitego wystąpienia Stephena Browna, którego drużyna utrzymywała przewagę. Jednakże, niezłomni rywale nie pozostawali w tyle – sytuację na boisku zdołał odwrócić Tervell Beck. Mimo że rywalizacja była zacięta, po manewrze Jay Jay Chandlera pierwsze dziesięć minut zakończyło się na korzyść kosowian wynikiem 26:19. W drugiej kwarcie drużyna z Ligi ORLEN Basket starała się zmniejszyć różnicę punktową, co udało im się osiągnąć dzięki efektywnej grze oraz akcji 2+1 Bena Simonsa. To pozwoliło PGE Spójni prowadzić na półmetku z niewielką przewagą 41:40.

Podczas następnej części meczu, zespół prowadzony przez trenera Sebastiana Machowskiego skupił się na utrzymaniu przewagi. W tym celu kluczową rolę odgrywały efektywne akcje Devona Danielsa oraz Bena Simonsa. Po upływie 30 minut gry, cel ten został osiągnięty z wynikiem 62:56. Ostatnia kwarta nie potoczyła się jednak na korzyść PGE Spójni. Kosowska drużyna, pod wodzą Justina Davisa zyskała przewagę, podczas gdy PGE Spójnia borykała się z problemami w ataku. Zdecydowane manewry Tervella Becka przesądziły ostatecznie o zwycięstwie KB Peja wynikiem 83:79.