Potężne utrudnienia dla kierowców: Modernizacja wiaduktu w Stargardzie potrwa pół roku

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w poniedziałkowy poranek 20 listopada, Stargardzki przejazd pod wiaduktem na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Szczecińskiej został zamknięty. To oznacza, że nadchodzące miesiące będą niezwykle trudne dla wszystkich kierujących na tych drogach.

Prace budowlane w Stargardzie są częścią dalszego etapu modernizacji wiaduktów kolejowych. We wcześniejszym okresie, przez ponad dwa tygodnie, wszystkie cztery wiadukty były dostępne dla ruchu, po tym jak 1 listopada otwarto przejazd pod odnowionym wiaduktem na ulicy Składowej. Jednakże, 20 listopada nastąpiło zamknięcie wiaduktu umiejscowionego w centrum miasta, co spowodowało postawienie barier po obu stronach konstrukcji, uniemożliwiając przejazd czy przechodzenie pod nim. Alternatywą dla kierowców jest skorzystanie z objazdu przez ulice Dworcową i Barnima, a potem odpowiednio pod innymi wiaduktami znajdującymi się na ulicach Bogusława IV oraz Konopnickiej/Pierwszej Brygady. Kolejne etapy modernizacji obejmują właśnie te odcinki, przy czym na remont wiaduktu w centrum Stargardu firma Trakcja zarezerwowała okres 6 miesięcy – tyle czasu, jak obiecano podczas niedawnej konferencji prasowej na stacji kolejowej w Stargardzie.

Na stronie Zarządu Dróg Powiatowych w Stargardzie można przeczytać: „Zgodnie z zawiadomieniem złożonym przez wykonawcę, przewidywane otwarcie wiaduktu planowane jest na 30 września 2024 r.”. Dodatkowo, wykonawca robót drogowych poinformował wszystkich użytkowników o utrudnieniach w ruchu na danym odcinku. Apeluje on także do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz dostosowanie się do oznakowania i sygnałów podanych przez osoby kierujące ruchem.