Alarmujące sygnały o niskiej temperaturze w przedszkolu Miejskim nr 1 przy Szkole Podstawowej nr 3

Zaniepokojeni rodzice uczniów Przedszkola Miejskiego nr 1, które funkcjonuje przy Szkole Podstawowej nr 3, zgłaszają, iż ich pociechy cierpią na zimno w placówce. Władze miasta podjęły już kroki w celu rozwiązania problemu.

Aktualnie w Szkole Podstawowej nr 3 w Stargardzie trwa kapitalny remont jednego z budynków placówki. Od momentu rozpoczęcia nowego roku szkolnego, żadne lekcje nie są prowadzone w tym obiekcie. Uczniowie tej szkoły zostały przeniesieni do drugiego budynku, co spowodowało przeniesienie początku lekcji na godzinę 7:30 i ich trwanie aż do późnych godzin popołudniowych. Jednak mimo trwających prac remontowych, budynek nadal jest wykorzystywany przez oddział Przedszkola Miejskiego nr 1 w Stargardzie.

Od samego rana rodzice małych przedszkolaków zwracają się do nas z prośbą o interwencję. Zarówno telefonicznie jak i mailowo otrzymujemy informacje o niewłaściwych warunkach w których przebywają ich dzieci.

– Z powodu remontu obiektu, ogrzewanie w budynku jest wyłączone. Ciepło jest dostarczane do wnętrza przedszkola za pomocą dmuchawy umieszczonej na zewnątrz – tłumaczy jedna z matek. – Dziś dmuchawę uruchomiono z opóźnieniem. W rezultacie dzieci cierpiały z zimna. Temperatura wewnątrz budynku spadła do około 10 stopni Celsjusza.