LKS Feniks Pesta Stargard triumfuje w Zachodniopomorskiej Lidze Zapaśniczej Dzieci 2023

W roku 2023, LKS Feniks Pesta Stargard z powodzeniem uczestniczył w rozgrywkach Zachodniopomorskiej Ligi Zapaśniczej Dzieci, gdzie zapaśnicy ze Stargardu brawurowo przystąpili do finałowych rywalizacji. W tym decydującym etapie zawodów, stoczyli oni dwie bitwy; najpierw przeciwko ZKS Białogard, pokonując ich 8:3, a następnie zmierzyli się z AKS Białogard. Po dziesięciu rundach walki, wynik był remisowy 5:5, jednak na korzyść Feniksa przeważyły punkty zdobyte w drobniejszych szrankach.

Ekipa składała się z następujących zawodników: Hanna Czekin o wadze 25kg, Jan Stawski i Łucja Głębocka o wadze 27kg, Michalina Wrzeszcz o wadze 30kg, Antonia Szczypek-Wołoszyn oraz Hanna Barcka o wadze 33kg, Franciszek Barcki ważący 37kg, Filip Klym i Sandra Piechocka o wadze 41kg, Filip Mrozek o wadze 45kg, Zoja Król i Filip Kaczyński o wadze 50kg, oraz Emanuel Kempiński o wadze 60kg.

Mariusz Kucharczyk, sekretarz LKS Feniks Pesta Stargard, wyraził wdzięczność dla rodziców za ich wsparcie w transporcie i podczas zawodów. Podziękował również za emocjonującą rywalizację, świetną organizację i atmosferę. Wyraził także nadzieję na ponowne spotkanie w przyszłym roku.

Inna zapaśniczka tego klubu osiągnęła równie znaczący sukces. W dniach 24-25 listopada 2023 r., w Dzierżoniowie, odbył się Młodzieżowy Puchar Polski w zapasach kobiet do lat 22. Paulina Kucharczyk, ważąca 68 kg i ucząca się w II Liceum Ogólnokształcącym w Stargardzie, zdobyła tam złoty medal. Podczas tych zawodów, jej trenerką była Katarzyna Mądrowska.