Planowany obiekt do gry w piłkę nożną – nowoczesne boisko w Stargardzie

Już niebawem, bo na początku następnego roku rozpocznie się proces projektowania zaawansowanego obiektu przeznaczonego do futbolu. Planowana lokalizacja to ulica J. Niemcewicza, gdzie znajduje się sąsiadujący z nim stadion Kluczevii Stargard. Za prowadzenie inwestycji będzie odpowiedzialny Ośrodek Sportu i Rekreacji, który ma na swoim koncie już wiele podobnych przedsięwzięć.

Środki na realizację nowego boiska pochodzić będą z budżetu miasta Stargard. Aby umożliwić finansowanie tego projektu, wymagane było podpisanie porozumienia pomiędzy różnymi stronami: miastem, Krajową Grupą Spożywczą, klubem sportowym Polski Cukier Kluczevia Stargard oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Nie tylko full-size, sztuczna murawa będzie dostępna dla zawodników, ale również wszelka niezbędna infrastruktura.

Rafał Zając, prezydent Stargardu podkreślił dynamikę rozwoju Kluczevii, a także stale rosnący potencjał klubu w kontekście treningów dzieci i młodzieży. Liczba zawodników, którzy mają szanse na grę w rozgrywkach ligowych, szacowana jest obecnie na około 200. Klub dokłada wszelkich starań, aby zapewnić im odpowiednie warunki, jednak wymaga to jeszcze większych inwestycji. Właśnie dlatego nowe boisko ma stanowić dodatkowe możliwości dla młodych, utalentowanych piłkarzy.

Początek realizacji projektu umożliwiła Krajowa Grupa Spożywcza, która przekazała teren pod budowę obiektu. Od tej chwili Ośrodek Sportu i Rekreacji może rozpocząć proces poszukiwania projektanta. W kolejnym etapie zostanie sporządzona kompletna dokumentacja oraz kosztorys, po którym nadejdzie czas na wybór wykonawcy inwestycji i rozpoczęcie prac budowlanych. Szczegółowe koszty budowy boiska nie są jeszcze ustalone, jednak przewiduje się, że wyniosą one kilka milionów złotych.