Kazimiera Smółka z Komorowa na Mazowszu świętuje swoje setne urodziny

Kazimiera Smółka, urodzona w Komorowie, małym miejscu w województwie mazowieckim, właśnie obchodziła swoje stulecie. Od 1947 roku mieszka w Stargardzie. W swoim bogatym życiu, Pani Kazimiera została matką czworga dzieci, a potem babcią dla trzynastki wnuków. Doczekała się także trzynastu prawnuków i dwóch praprawnuczek.

Uroczystość jubileuszowa odbyła się w towarzystwie najbliższych osób Pani Kazimiery. Wśród prezentów nie mogło zabraknąć tortu, kwiatów oraz serdecznych gratulacji.

Podczas świętowania setnych urodzin, Pani Kazimierę odwiedzili także reprezentanci miasta Stargardu. Rafał Zając, prezydent miasta i jego zastępczyni Ewa Sowa przekazali jubilatce swoje najlepsze życzenia.

Urząd Miejski w Stargardzie informuje, że Pani Kazimiera była ostatnią osobą tego roku, która świętowała stulecie w tym mieście. Obecnie Stargard może pochwalić się sześcioma mieszkańcami, którzy mają na swoim koncie 100 lub więcej lat. Co ciekawe, najstarsza z nich przyszła na świat w 1921 roku. Wszyscy członkowie tego ekskluzywnego klubu stulatków to kobiety.

Jak donosi Urząd Miejski, w 2024 roku do grona stargardzkich stulatków dołączy kolejnych sześć osób.