Apel policji ze Stargardu: Dostosujmy prędkość do warunków na drodze i jedźmy ostrożnie!

Policjanci ze Stargardu składają apel do wszystkich kierowców, zachęcając ich do jazdy z pełną rozwagą oraz dostosowania prędkości pojazdu do panujących warunków na drodze. Podkreślają, że mokra i śliska nawierzchnia może znacznie wydłużyć drogę hamowania, stwarzając podstawę do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Wskazują, że nagłe manewrowanie może prowadzić do utraty kontroli nad pojazdem, co z kolei może skutkować kolizjami czy wypadkami.

W związku z tym, pilnie apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i wyobraźni za kółkiem. Przywołują też konieczność przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz zasad bezpiecznej jazdy, które są kluczowe dla bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Podkreślają również, że z powodu takich warunków atmosferycznych jak opady śniegu czy marznący deszcz, powodujących śliską nawierzchnię, często dochodzi do niebezpiecznych incydentów na drodze. Apelują więc o zwiększoną czujność i zredukowaną prędkość w tych trudnych warunkach.

Subtelnie przypominają, że nagłe manewry takie jak wyprzedzanie, omijanie czy gwałtowne skręcanie w zakręcie mogą mieć tragiczne skutki. Zwracają uwagę na istotność przewidywania potencjalnych zagrożeń na drodze oraz dążenia do bezpiecznego dotarcia do celu podróży. Wskazują także, że pośpiech nie jest dobrym doradcą dla kierowców i pieszych.

Zachęcają do prawidłowego dostosowania prędkości, co pozwoli kierowcy właściwie zareagować w sytuacji nagłej zmiany warunków na drodze lub pojawienia się niespodziewanego uczestnika ruchu drogowego, na przykład na przejściu dla pieszych.