Przeznaczamy ponad 460 000 zł na rozwój kompetencji pedagogów – inwestycja w przyszłość edukacji

Nauczyciele z miejskich przedszkoli oraz szkół podstawowych nieustannie pracują nad swoimi umiejętnościami i kwalifikacjami poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju wykładach, konferencjach, warsztatach, kursach czy szkoleniach. W bieżącym roku, miasto zdecydowało się przeznaczyć ponad 460 000 zł z budżetu na rozwój ich profesjonalizmu i poszerzenie wiedzy. Jest to istotne dla nauki nowych technik nauczania, doskonalenia swoich umiejętności i zdobywania uprawnień do prowadzenia nowych zajęć.

W ramach programu dokształcania, pedagodzy będą mieli również okazję do podjęcia studiów bądź studiów podyplomowych. Dzięki temu uzyskają solidną podstawę wiedzy potrzebną do nauczania różnych przedmiotów szkolnych, jak również pomoc w diagnozowaniu i rozwiązywaniu problemów edukacyjnych. Wśród tematów, które będą poruszane w ramach kształcenia nauczycieli, znajdują się m.in. psychologia, pedagogika specjalna, zarządzanie oświatą oraz współpraca z rodzicami.

Środki finansowe na szkolenia dla nauczycieli trafią do 11 szkół podstawowych, 6 miejskich przedszkoli oraz Młodzieżowego Domu Kultury. Kolejny raz zajęcia dla pedagogów ze Stargardu zostaną zorganizowane przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, będący gwarantem doświadczenia i profesjonalizmu. PODN co roku dostosowuje swoją ofertę do aktualnych potrzeb. Tradycyjnie, z tych szkoleń skorzysta kilkuset nauczycieli z naszego miasta.