Odzyskiwanie zaginionych żółwi egzotycznych w Stargardzie

W ostatnich dniach w Stargardzie obserwowano egzotyczne żółwie, które zostały prawdopodobnie porzucone lub zabłąkały się. Trzy z nich udało się już odzyskać i zabezpieczyć.

Na terenie tego miasta, miejska straż odnotowała niedawno dwa przypadki odłowienia tych nietypowych zwierząt. Pierwszego żółwia znaleziono na ulicy Niepodległości, natomiast drugi został odnaleziony w pobliżu osiedla Letniego.

W jednej z sytuacji okazało się, że po gwałtownym deszczu poziom wody wzrósł tam, gdzie przebywał żółw. Wykorzystując to, zwierzę postanowiło opuścić swój dotychczasowy azyl – wyjaśnia Wiesław Dubij, komendant Straży Miejskiej w Stargardzie. – Gdy przechodnie dostrzegli żółwia na środku ulicy, natychmiast poinformowali nas o tym niecodziennym zdarzeniu. Natychmiast podjęliśmy działania i przekazaliśmy go właściwej osobie. W drugim przypadku jednak, nie jesteśmy pewni czy ten egzotyczny gatunek został celowo porzucony przez właściciela, czy po prostu się zgubił. Ten osobnik został przekazany do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Wielgowie.