Stargard uzyskał finansowanie ponad 1 miliona złotych na edukacyjne zajęcia dla najmłodszych

Stargard, niewielkie miasto na mapie Polski, ma powody do radości. Uzyskało bowiem fundusze w wysokości ponad 1 miliona złotych, które będą przeznaczone na różnorodne aktywności edukacyjne dla dzieci. Wśród nich znajdą się lekcje języka angielskiego, gimnastyka mająca na celu poprawę postawy, a także warsztaty o charakterze teatralnym i plastycznym.

Wszystkie te atrakcyjne zajęcia będą organizowane w ramach filii Przedszkola Miejskiego nr 5, jednej z wielu placówek oświatowych Stargardu. Na to wyjątkowe przedsięwzięcie urzędnicy tego miejskiego przedszkola pozyskali fundusze w wysokości 1,1 miliona złotych z Unii Europejskiej. Dzieci będą miały możliwość uczestniczenia w sumie w 1100 godzinach lekcji, specjalnych ćwiczeń oraz zabaw edukacyjnych.

Ale to nie koniec inwestycji w edukację najmłodszych. Planowane są również szkolenia dla pedagogów pracujących w tej placówce. Będą oni mieli okazję poznania nowoczesnych metod nauczania oraz pracy z dziećmi mającymi specjalne potrzeby edukacyjne.