Wypadek na placu Słonecznym w Stargardzie – rowerzysta uderzony przez samochód

Stargardzki plac Słoneczny stał się miejscem niebezpiecznego incydentu, kiedy to młody rowerzysta został uderzony przez samochód osobowy. Zdarzenie miało miejsce po 18:00, a jego uczestnikiem był kierujący rowerem, który podążał od strony alei Żołnierza.

Podczas gdy młodzieniec przemierzał jezdnię na ulicy Kościuszki, korzystając z wyznaczonego przejścia dla pieszych, które posiada dedykowany pas dla użytkowników jednośladów, doszło do dramatycznego zdarzenia. W takich sytuacjach, rowerzyści mają prawo nie schodzić z pojazdów i mogą korzystać z oznakowanego dla nich pasa.

Niestety, w momencie jazdy przez jezdnię, z ronda na placu Słonecznym w kierunku ulicy Kościuszki wyjechało auto marki Daewoo. Samochód uderzył w rowerzystę, powodując jego upadek na jezdnię, a rower znalazł się zakleszczony pod pojazdem.

Pokrzywdzony w wyniku kolizji mężczyzna odniósł obrażenia ręki. Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawiły się służby ratownicze, które udzieliły poszkodowanemu pierwszej pomocy. Na szczęście, jego obrażenia nie były na tyle poważne, aby wymagały hospitalizacji.

Policja obecna na miejscu zdarzenia, prowadzi śledztwo mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności tego niefortunnego incydentu.