Pojemniki na elektrośmieci.

W ostatnich czasach bardzo dużo mówi się o ekologii i o tym jak ważne jest segregowanie śmieci, także tych elektronicznych. Nie zawsze jednak wszyscy wiedzą gdzie je wyrzucać. W Stargardzie znaleziono na to rozwiązanie.

Pojemniki na elektrośmieci, co możemy do nich wrzucać?

W Stargardzie postawiono aż dziesięć pojemników, które są przeznaczone do wyrzucania śmieci elektrycznych oraz elektronicznych. Śmieci mogą mieć gabaryt do 50 centymetrów. Najbardziej popularne przedmioty w tych rozmiarach to między innymi baterie, zegarki, telefony i tym podobne. Taki pojemnik będzie łatwo rozpoznać, ponieważ jest on w kolorze czerwonym i jest bardzo dobrze oznaczony. Wszystko potrzebne informacje znajdują się na pojemniku.

Małe przedmioty elektryczne i elektroniczne do pojemników, a co z dużymi gabarytami?

Większe sprzęty jak telewizor, robot kuchenny, aparat fotograficzny itp., itd. można oddawać do PZON, czyli do Punktu Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych.  Miejsce to znajduje się przy ulicy Bogusława IV 15. (teren Ekopunktu). Co więcej, takie sprzęty o większych gabarytach, można oddawać, dzwoniąc wcześniej na infolinię. Oto nr telefonu: 572 102 102.

Dbanie o środowisko!

Bardzo ważne jest, by nie wyrzucać elektrośmieci gdziekolwiek. Ponieważ substancje, które zawierają, mogą mieć niekorzystny wpływ na faunę i florę. Dlatego tak samo jak szkło wrzucamy do pojemnika ze szkłem, a papier do pojemnika na papier, to tak samo wyrzucajmy baterie, telefony czy inne tego typu rzeczy, do pojemników docelowo na to przeznaczonych. Istotne jest też to, by nie odkładać elektrośmieci pod pojemnikiem, bo nie zmieściły się ze względu na gabaryt. Wówczas należy skorzystać z powyżej już opisanych opcji.

Warto zaznaczyć, że „Elektryczne Śmieci” to ogólnopolski projekt, do którego dołączyła Gmina Miasto Stargard.