Tajemnicza Noc Muzeów w Stargardzie!

Tegoroczna Europejska Noc Muzeów zaplanowana jest na 14 maja. Tego dnia w większości polskich i zagranicznych miast będziemy mogli za darmo zwiedzać Muzea, Galerie Sztuki i inne miejsca historyczne i nie tylko. Stargard postanowił jednak zaplanować to wydarzenie po swojemu, dlatego wszystkich zainteresowanych zapraszamy na 21 maja. Tegoroczna Noc Muzeów stoi pod nazwą Tajemniczej, a hasłem reklamowym jest “Złóż wizytę w muzeum i wywołaj ducha historii”’! Jesteście zainteresowani o co chodzi i jakie czekają nas atrakcje? Zapraszamy do czytania!

Basteja i Park Piastowski

Jednym z miejsc, które warto odwiedzić w trakcie Nocy Muzeów jest Basteja mieszcząca się w Parku Piastowskim. Będziecie mogli wziąć tam udział w polowaniu na duchy. Spacerując po Bastei Waszym celem będzie spotkanie 4 postaci i zrobienie sobie z nimi zdjęcia. Po opublikowaniu zdjęcia na mediach społecznościowych możecie załapać się na nagrody!

Apteka pod Złotą Gwiazdą

W trakcie Nocy Muzeów będziecie mogli oglądać wystawę pt. Aptekarstwo pomorskie i stargardzkie na przestrzeni wieków. Wszystko to znajdziecie w Aptece Nowa. Oprócz tego pojawi się tam również kącik alchemiczno-magiczny. Oprócz rozszyfrowywania recept będziecie mogli spróbować magicznych naparów z ziół.

Pomnikowe Love

Czyli spacer z przewodnikiem po mieście. Zbiórka pod pomnikiem Kolejarza o 20:00. Zdecydowanie warto się tam pojawić, ponieważ spacer nie będzie po prostu wycieczką po mieście. Czekają na Was różne atrakcje, których z pewnością się nie spodziewacie. Do zobaczenia na Tajemniczej Nocy Muzeów.