Wakacje coraz bliżej. Sprawdź, gdzie warto pojechać niedaleko Stargardu.

Majówka za pasem, przed nami jednak jeszcze długi weekend czerwcowy, a potem 2 miesiące wakacje. Nie każdy ma czas i możliwości, żeby wyjechać na 2-tygodniowe wczasy na drugi koniec Polski, albo za granicę. Warto jest więc zaplanować sobie kilka krótkich, czasem 1-2 dniowych, wycieczek niedaleko miejsca zamieszkania. Dziś przedstawimy Wam kilka takich miejsc.

Szczecin

Może się wydawać, że wyjazd do Szczecina to banał i każdy już tam był, ale może Was zaskoczyć jak wiele się w nim ciągle zmienia. Jedną z największych atrakcji będzie w tym roku Wheel of Szczecin. Warto również obserwować program letnich imprez, ponieważ znajdziecie w nich wiele plenerowych koncertów.

Wycieczka nad morze

Mieszkańcy Stargardu mają to udogodnienie, że mieszkają bardzo blisko polskiego morza. Nie musicie jechać tam na 2-tygodniowe wakacje, ale bez problemu zaplanujecie jedno, lub dwudniową wycieczkę do Świnoujścia lub Kołobrzegu. Ciekawym rozwiązaniem może być również wybranie się do Międzyzdrojów i odwiedzenie Wolińskiego Parku Narodowego.

Iński Park Krajobrazowy

Jeśli nie lubicie tłumów nad morzem, ale chcielibyście spędzić trochę czasu nad wodą, to ciekawym rozwiązaniem będzie odwiedzenie Ińskiego Parku Krajobrazowego. Znajdziecie w nim sporo jezior, wieżę widokową, Ostoję Szamana i wiele innych atrakcji. Spokojnie spędzicie tam cały weekend i na pewno nie będzie czasu na nudę.

Nowogard

Jest to naprawdę ładne miasto, w którym znajdziecie sporo zabytków do zwiedzenia. Oprócz tego będziecie mogli odpocząć nad Jeziorem Nowogardzkim. Jeśli więc chcecie spędzić czas w mieście, ale niekoniecznie macie ochotę jechać do Szczecina, to Nowogard będzie idealnym rozwiązaniem.

To oczywiście nie wszystkie atrakcje w okolicach Stargardu, ale jedne z podstawowych i najłatwiej dostępnych. W większość z miejsc dostaniecie się pociągiem lub autobusem i nie musicie mieć do tego własnego samochodu.