Duże wzmocnienie Spójni Stargard

Po niezbyt udanym sezonie PGE Spójnia Stargard sukcesywnie wzmacnia swój zespół, aby w przyszłym sezonie zakończyć rozgrywki na wyższej pozycji. Wcześniej do klubu dołączyli Karol Gruszecki, Krzysztof Sulima i Tomasz Śnieg, teraz Spójnia zaskoczyła transferem, bo do drużyny ze Stargardu sprowadzony został Brody Clark.

Kim jest nowy zawodnik Spójni?

Brody Clark to skrzydłowy, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Gladiators Trier na zapleczu niemieckiej Bundesligi. Kanadyjczyk gra również w swojej rodzimej lidze dla Edmonton Stingers, pozwala mu to różniący się od europejskiego, system rozgrywek. U naszych zachodnich sąsiadów notował średnio 14.8 punktu i 6 zbiórek na mecz. W klubie z Edmonton z wynikiem 14,4 punktu na mecz jest najskuteczniejszym zawodnikiem.

Trener Sebastian Machowski, który objął stargardzki zespół w zeszłym miesiącu, zapowiada, że chce, by do jego drużyny dołączyli gracze, którzy pasują do klubowej filozofii i kimś takim ma być Clark.

Nadzieje na nowy sezon

Sezon 2020/21 był dość udany dla miejscowej ekipy, udało jej się dojść do finału Pucharu Polski, ale musiała uznać wyższość Zastalu Zielona Góra, a w fazie play-off Polskiej Ligi Koszykówki również przegrał z ówczesnym mistrzem kraju. W poprzednim sezonie poszło im nieco gorzej, zajmując dopiero jedenastą lokatę w lidze. Terminarza na nowy sezon rozgrywek jeszcze nie ma, ale od 22 czerwca można zgłaszać zespoły do rozgrywek.