Sobotnie wydarzenia w okolicach Stargardu

W ostatni weekend wakacji wiele będzie się działo w samym Stargardzie, ale w okolicach również będzie kilka ciekawych wydarzeń do wyboru. W sobotę w powiecie stargardzkim odbędzie Święto Plonów oraz wystąpi Kabaret Chyba.

Dożynki Gminne

Już jutro w Dobrzanach odbędą się dożynki gminne, które rozpoczną się o godzinie 15:00 od Mszy Świętej, następnie korowód uda się do Parku Miejskiego, a tam odbędzie się konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, którego wyniki poznamy o 17:00, tuż przed pierwszymi koncertami. Chwilę po dotarciu korowodu do parku, rozpocznie się Biesiada.

Koncertowanie rozpocznie Joanna Sinkiewicz, która jest utalentowaną wokalistką. Następnie wystąpi skrzypaczka i kompozytorka, Maria Radoszewska. O 18:00 na scenie pojawi się Chór Apasjonata, pół godziny później Filipinki to My. Gwiazdą wieczoru będzie Verba, a impreza zakończy się dyskoteką.

Kabaret w Ińsku

Ińsk w sobotę obdarzy nas dawką humoru. O 18:00 na scenie przy promenadzie Jerzego Hoffmana wystąpi Kabaret Chyba. Grupa powstała w 2007 roku, a zaledwie trzy lata później zdobyła pierwsze miejsce na festiwalu grup kabaretowych PaKa, który jest jednym z najważniejszych tego typu festiwalem w kraju. Kabaret Chyba to gwiazdy show „Kabaret na żywo” emitowanego w ogólnokrajowej telewizji.