Spójnia Stargard zaprezentuje się na pikniku charytatywnym

Już w niedzielę 11 września odbędzie się piknik charytatywny, który będzie połączony z prezentacją drużyny PGE Spójnia Stargard. To wydarzenie rozpocznie się w samo południe przy hali OSiR.

„Razem wygramy!”

Cały dochód zostanie przekazany na leczenie trzech dziewczynek: Julii, Michasi i Zosi, które zmagają się z ciężkimi chorobami. U Julii zdiagnozowano mutację w genie ALDH7A1, jest ona związana z padaczką zależną od pirydoksyny. Dzieci dotknięte tą chorobą mają niepełnosprawność intelektualną, psychoruchową, afazję mowy. Julia potrzebuje stałej rehabilitacji, integracji sensorycznej, neurologopedy, oligofrenopedagoga.

Michalina ma wadę serca. Lekarze w Polsce proponują tylko leczenie podtrzymujące, a rekonstrukcji mogą podjąć się lekarze w Bostonie, jednak koszt tego przekracza milion złotych.

Zosia cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną typu B. U osoby chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną powstaje dużo nieprawidłowych komórek zwanych limfoblastami, które nie spełniają swoich funkcji odpornościowych. Skutkiem tego jest niedokrwistość i neutropenia, czyli zbyt niski poziom leukocytów, odpowiedzialnych za walkę z bakteriami chorobotwórczymi oraz trombocytopenia, co skutkuje ryzykiem krwawień.

Wszystkie atrakcje za symboliczną złotówkę

Dla uczestników pikniku przeznaczonych będzie kilka stref. Na jednej z nich pojawią się różnego rodzaju pojazdy, będą służby mundurowe, czyli wojsko, straż pożarna i policja. Na strefie zdrowia będzie możliwość wykonania różnych badań, będzie również strefa gastronomiczna, a przy hali zostaną ustawione kosze, do których będzie można rzucać piłką. Wszystkie dostępne na pikniku atrakcje będą dostępne za symboliczną złotówkę, ale zachęcamy do większych wpłat, bo cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na leczenie Julii, Michasi i Zosi.