5 października 2023: Kolejne podpalenie śmietnika w Stargardzie

W czwartkowy wieczór, 5 października 2023 roku, doszło do niepokojącego incydentu. Znany jest już sprawca tego zdarzenia – to ogień, który zniszczył zawartość jednego z wielkich pojemników na odpadki umieszczonych na parterze bloku B14.

Na miejsce niebawem dotarła ekipa strażaków ze stargardzkiego oddziału straży pożarnej. Dzięki ich szybkiej i profesjonalnej reakcji, pożar został szybko ugaszony. Strażacy musieli wynieść część odpadków na zewnątrz budynku, aby całkowicie wyeliminować zagrożenie. Ich zadanie zostało skutecznie zakończone przed godziną 20. Na scenę przybyli również policjanci, jednak jeszcze nie znaleźli osób odpowiedzialnych za zdarzenie.

Mieszkańcy bloku wielorodzinnego B14, znajdującego się w dzielnicy Zachód, zdradzili nam na miejscu zdarzenia, że takie incydenty stają się niestety normą.

– Czy naprawdę brakuje im innych pomysłów? I to nie tylko tutaj – skomentowali mieszkańcy. – W pobliżu naszego budynku, od pewnego czasu gromadzą się niewywiezione meble. Wydaje się, że to tylko kwestia czasu, kiedy ktoś podłoży tam ogień. Widać, spółdzielnia mieszkaniowa nie spieszy się do usunięcia tych odpadów.

Jest to kolejne w ostatnim czasie podpalenie kontenera na śmieci w Stargardzie. Wcześniej informowaliśmy o serii takich zdarzeń, które miały miejsce we wrześniu na Starym Mieście i w okolicach centrum.