Stargardzki piknik naukowy zainaugurowany Szlakiem Gryfików

W malowniczym Stargardzie, przez kilka godzin tętniło życie podczas pikniku naukowego. Wydarzenie to odbyło się w zabytkowym parku Zamkowym, a jego główną atrakcją była inauguracja specjalnej ścieżki turystycznej o nazwie „Szlak Stargardzkich Gryfików – Ocalić od zapomnienia”.

Szlak ten składa się z 16 figur gryfików, wyróżniających się swoimi atrybutami powiązanymi z konkretnymi lokalizacjami miejsca, w którym są one umieszczone. Te efektowne, niewielkie rzeźby rozmieszczone zostały głównie w centrum miasta Stargard oraz na terenie Starego Miasta. Na widok tych artystycznych dzieł, mieszkańcy Stargardu natychmiast poczuli za nimi ogromne sympatie.

Ponadto, w trakcie niedzielnej edycji pikniku, obecni na miejscu entuzjaści mieli możliwość podążać wyznaczonym szlakiem gryfików, zbierając przy tym okolicznościowe karty. Dla uczestników wydarzenia, z okazji oficjalnego otwarcia nowego szlaku turystycznego, przygotowane zostały liczne atrakcje w parku Zamkowym.

Organizację tego niezwykle owocnego wydarzenia, pełnego nauki i kultury, podjęli na swoje barki Stargardzkie Centrum Nauki Filary, Stargardzkie Centrum Kultury oraz Muzeum Archeologiczno-Historyczne we współpracy z władzami miasta Stargard.