Adam Łapeta dołącza do PGE Spójni Stargard

Adam Łapeta, trzydziestosześcioletni zawodnik o imponującym wzroście 217 cm, podpisał umowę z klubem PGE Spójnia Stargard. Jego doświadczenie i zdolności w grze podkoszowej mają poprawić efektywność zespołu na tym polu.

Zespół Spójnia podjął decyzję o wzmocnieniu swojego składu, ponieważ zauważono, że gra wysokich zawodników budziła największe emocje. Szczególnie niewystarczająca skuteczność w zbieraniu piłki stawała się problemem w ostatnich tygodniach. Ta słabość wynikała częściowo z urazu Wesley’a Gordona, ale brak równoważnych zastępstw ze strony pozostałych graczy tylko pogłębiał tę kwestię.

Aktualnie Spójnia nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji, czy Łapeta będzie dodatkowym atutem w rotacji drużyny, czy zastąpi kogoś innego w składzie. Jest bardzo prawdopodobne, że decyzja ta zostanie podjęta pod koniec tygodnia przez trenera Sebastiana Machowskiego.

Adam Łapeta ma za sobą bogatą karierę sportową – grał dla wielu polskich klubów, zdobywając sześć razy tytuł mistrza kraju. Doświadczenie zdobywał również grając na Litwie oraz Tajwanie. W latach 2019-2021 reprezentował barwy Kinga Szczecin, jednak bez większych osiągnięć.