Bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców powiatu stargardzkiego z inicjatywy Stowarzyszenia Edukacja Zdrowie Aktywność

Mieszkańcy powiatu stargardzkiego mają możliwość skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych. Te bieżące badania przeprowadzane są w budynku Starostwa Powiatowego, położonym przy ulicy Skarbowej 1 w Stargardzie. Osoby zainteresowane mogą skorzystać z tej propozycji podczas swojej wizyty w Starostwie.

Inicjatorem prowadzenia tych badań jest Stowarzyszenie Edukacja Zdrowie Aktywność. Organizacja ta przygotowała szereg bezpłatnych konsultacji medycznych, które dostępne są dla odwiedzających w holu Starostwa Powiatowego.

Prezes stowarzyszenia, Elżbieta Drobik, podkreśla, że badania cieszą się dużym zainteresowaniem już od początku ich realizacji. Jak poinformowała, w ciągu ostatniego tygodnia przeprowadzono m.in. badania PSA we współpracy z „Męskim Zdrowiem”, jak również badania ginekologiczne dla kobiet. W dniu dzisiejszym dostępne są podstawowe badania, takie jak pomiar cholesterolu, trójglicerydów, poziomu glikemii czy ciśnienia krwi. Współpracę podjęto również z Narodowym Funduszem Zdrowia, gdzie oferowane są badania składu masy ciała, porady na temat założenia konta IKP oraz porady dietetyczne. Na miejscu można również wykonać EKG oraz testy TSH na tarczycę.

Poza tym, na miejscu dostępne są także bezpłatne badania słuchu. Goście mają okazję porozmawiać z przedstawicielami NFZ i sanepidu, a także skorzystać z konsultacji przy stoisku jednej z pracowni ortopedycznych.

Wszystkie te badania oraz konsultacje medyczne potrwają w stargardzkim Starostwie do godziny 14.00. Stowarzyszenie Edukacja Zdrowie Aktywność zachęca wszystkich chętnych do skorzystania z tej wyjątkowej propozycji w godzinach od 10:00 do 14:00.