Opóźnienia w realizacji inwestycji PKP powodują utrudnienia w ruchu drogowym w Stargardzie

Rozpoczęta przez Polskie Koleje Państwowe inwestycja napotkała na przeszkody, co skutkuje jej opóźnieniem. Wywołuje to nie lada trudności dla kierowców korzystających z wiaduktów w Stargardzie, które zostały zamknięte na czas remontu.

Prezydent Stargardu Rafał Zając podczas „Rozmowy pod krawatem” wyraził swoje niezadowolenie, mówiąc że prace przy renowacji czterech wiaduktów powinny być już zakończone. Niestety nie ma jeszcze informacji kiedy dokładnie zostaną one ukończone i zwrócone do użytku.

Wszelkie możliwe działania dotyczące mobilizacji PKP do przyspieszenia prac były podejmowane. Zarówno ze strony miasta jak i powiatu, gdyż takie postanowienia podjęły Radami Miasta i Powiatu. Zamknięcie więcej niż jednego wiaduktu jednocześnie byłoby nie do zaakceptowania. Istniały jednak plany zamknięcia aż czterech mostów równocześnie, co spowodowałoby ogromne problemy komunikacyjne dla mieszkańców.

Wiadukty kolejowe, które obecnie są przebudowywane, zlokalizowane są nad ulicami Bogusława IV, Wyszyńskiego, Pierwszej Brygady i Konopnickiej oraz Składowej w Stargardzie. Remonty te są częścią większej modernizacji linii kolejowej łączącej Poznań i Szczecin.