Akcja wsparcia dla żołnierza borykającego się z nowotworem – apel o pomoc

Starszy kapral Krzysztof Modrzejewski, służący w 2. batalionie piechoty zmotoryzowanej w Stargardzie, jest weteranem wielu misji zagranicznych, w tym misji w Afganistanie i Rumunii. Niedawno wrócił z kolejnej misji poza granicami Polski, kiedy niespodziewanie dowiedział się o swojej druzgocącej diagnozie. Okazało się, że Krzysztof zmaga się z agresywnym nowotworem, który rozprzestrzenił się na inne części jego ciała.

Jego walkę z chorobą wspierają współtowarzysze broni z 12. Brygady Zmechanizowanej oraz funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Szczecinie i Oddziału Zewnętrznego w Stargardzie tego samego aresztu. Rozpoczęli oni akcję pomocy dla Starszego Kaprala Modrzejewskiego, zakładając zbiórkę środków na jego leczenie.

„Zdecydowaliśmy podjąć działania, aby pomóc naszemu kolegi, st. kpr. Krzysztofowi Modrzejewskiemu, żołnierzowi 2. batalionu piechoty zmotoryzowanej w Stargardzie, części 12 Brygady Zmechanizowanej”, mówią mundurowi zaangażowani w inicjatywę. Krzysztof rozpoczął swoją bitwę z rakiem nie tylko dla siebie, ale również dla swojej żony i dwójki dzieci. Jego najmłodsze dziecko potrzebuje regularnej i kosztownej rehabilitacji, co dodatkowo obciąża rodzinny budżet. Aby mógł kontynuować walkę, niezbędna jest jednak pomoc. Apelujemy do wszystkich o wsparcie naszego kolegi i jego rodziny w bitwie z tak przerażającym przeciwnikiem, jakim jest rak.”