Wspomnienie Sławomira Pajora – Siódma rocznica śmierci byłego prezydenta Stargardu

Dzień 18 stycznia 2024 roku, oznacza siedem lat od śmierci Sławomira Pajora, byłego lidera miasta Stargard. Ta smutna rocznica przypomina nam o tragicznej stracie, która nadeszła dokładnie 18 stycznia 2017 roku i odcisnęła niezapomniane piętno w sercach obywateli. Prezydentura Pajora trwała przez pełnych 15 lat, w czasie których udało mu się zdobyć niewzruszone zaufanie i uznanie społeczności.

Obecny przywódca miasta, Rafał Zając, upamiętnił swojego poprzednika na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Wyraził tam swoje uczucia i szacunek dla zmarłego prezydenta. „Sławku, Szefie, minął kolejny rok bez Twojej obecności, ale mimo to nadal jesteś wśród nas. W naszych wspomnieniach, rozmowach i dzięki temu, co po sobie zostawiłeś. Mam nadzieję, że jesteś zadowolony ze Stargardu, który budujemy każdego dnia przez ostatnie 7 lat” – napisał Zając, podkreślając niezapomniany wkład Pajora w rozwój miasta.

Sławomir Pajor, zmarły na skutek zatoru płucnego w wieku 58 lat, pozostawił po sobie imponujące dziedzictwo i spuściznę, które na zawsze wpisały się w historię Stargardu. Jego pasja do działalności społecznej, niezłomne zaangażowanie w sprawy publiczne i efektywne kierowanie miastem zostaną zapamiętane przez mieszkańców na wieki.