Tragiczne skutki niewłaściwej jazdy: dwie osoby ranne w wyniku zderzenia z drzewem na drodze nr 142 koło Łęczycy

Na drodze numer 142, nieopodal miasteczka Łęczyca, w powiecie stargardzkim, miało miejsce tragiczne zdarzenie w nocy pomiędzy piątkiem a sobotą. Osobowy samochód z nieznanych przyczyn uderzył w drzewo rosnące przy drodze, co spowodowało obrażenia u dwóch podróżujących nim osób, w tym jedna ze zgromadzonych ran okazała się być bardzo poważna.

Kierujący osobowym Mercedesem zmagał się z trudnościami nieznanej dotąd natury około godziny trzeciej nad ranem, co doprowadziło do tego, że pojazd niespodziewanie opuścił jezdnię na drodze wojewódzkiej o numerze 142, często określanej mianem „chociwelka”, i z impetem uderzył w drzewo. – Informuje o tym kpt. Krystian Szałański, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie.

W wyniku dramatycznego wydarzenia obie osoby podróżujące samochodem zostały ranny – jedna z nich bardzo ciężko. Jak się okazało, poważnie poszkodowany to żołnierz z miejscowości Poczernin w gminie Stargard, który niedawno powrócił z misji służbowej w Rumunii. Obydwaj poszkodowani zostali natychmiast przetransportowani do pobliskiego szpitala.

Na miejscu zdarzenia działały jednostki ratunkowe, zarówno z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie jak i z lokalnych jednostek OSP ze Starej Dąbrowy i Parlina.

Policja przemierza teren wypadku i prowadzi śledztwo mające na celu ustalenie szczegółów tego tragicznego zdarzenia.