Stargard świętuje setne urodziny kolejnej mieszkanki – Pani Marii Zbrzeskiej

Radosne obchody stulecia życia odbiły się echem w Stargardzie. Miejscowość ta znów miała powód do dumy, kiedy Pani Maria Zbrzeska, która przyszła na świat 6 lutego 1924 roku, dołączyła do elitarnego klubu stulatków. W tym momencie, grono osób, które ukończyły sto lat w tym mieście, zasila już sześć osób. Setne urodziny Pani Marii to nie tylko szczególna rodzina okazja, ale również pretekst dla lokalnych funkcjonariuszy publicznych, aby ją odwiedzić.

W dniu jubileuszu, grupę wysłanników z miejskiego ratusza dowodził sam prezydent Rafał Zając. Towarzyszyli mu jego zastępca Ewa Sowa oraz Jarosław Hajduk, szef Wydziału Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego. Wszyscy oni zaszczycili swoją obecnością jubilatkę, składając jej życzenia i wręczając symboliczne dary.

Pani Zbrzeska, urodzona w miejscowości Czerchawy, położonej obecnie na terenie Ukrainy, przybyła do Stargardu w czerwcu 1946 roku i od tego czasu jest nierozerwalnie związana z tym miastem. W dniu swoich setnych urodzin, była otoczona opieką i miłością swojej rodziny – dwoje dzieci, czworo wnuków, siedmioro prawnuków i nawet troje praprawnuków.

W kontekście zmian demograficznych w mieście, warto zauważyć, że Pani Maria Zbrzeska jest jednym z sześciu stargardzian, którzy doświadczyli setki lat życia. Spośród nich najstarsza osoba przyszła na świat w 1921 roku. Jak zapewniają urzędnicy miejskiego ratusza, w 2024 roku spodziewane jest dołączenie kolejnych pięciu osób do grona stargardzkich stulatków.