Ciężkie chwile dla mieszkańców Stargardu: kiedy zakończy się przebudowa wiaduktów kolejowych?

Stargardzianie od blisko 4 lat muszą mierzyć się z utrudnieniami związanymi z rozwozem centrum miasta, które są efektem trwającej przebudowy czterech wiaduktów kolejowych. To stanowi spore wyzwanie zarówno dla mieszkańców, jak i dla ruchu drogowego czy pieszych. Wielu z nich już nie może doczekać się końca prac remontowych. PKP PLK uspokaja jednak niecierpliwych – inwestycja powinna dobiec końca jeszcze w ciągu tego roku. Prace prowadzone w Stargardzie są jednym z ostatnich etapów modernizacji linii kolejowej Poznań – Szczecin.

Remont linii kolejowej Poznań – Szczecin to gigantyczne przedsięwzięcie, które kosztuje ponad 4 miliardy złotych. Zadaniem PKP Polskich Linii Kolejowych jest wprowadzenie szeregu usprawnień dla pasażerów, takich jak nowe przystanki, a także odnowienie infrastruktury, w tym stacji i wiaduktów. Po zakończeniu projektu pociągi mają zdolność poruszania się z prędkością aż do 160 km na godzinę.

Chociaż perspektywa ukończenia inwestycji jest obiecująca, wciąż wielu pasażerów i mieszkańców jest niecierpliwych z powodu trwających prac. Szczególnie dotknięci są mieszkańcy Stargardu, gdzie odbywa się przebudowa stacji kolejowej i czterech wiaduktów. Najbardziej uciążliwe są prace przy wiaduktach znajdujących się w samym sercu miasta. Przebudowa pociąga za sobą konieczność zamknięcia przejazdu przez remontowany wiadukt, co znacząco ogranicza komunikację drogową i utrudnia przemieszczanie się pieszym.