Pijany kierowca za kierownicą – policyjna interwencja w Stargardzie

42-letni mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji, podczas gdy prowadził swój samochód będąc pod wpływem alkoholu. Jego organizm zawierał ponad 2 promile alkoholu, co wykazało badanie przeprowadzone na urządzeniu pomiarowym.

Interwencja miała miejsce w godzinach nocnych, kiedy to oficerowie drogówki patrolujący swoje terytorium zauważyli opla. Kierujący pojazdem nie trzymał się toru jazdy, a jego szyby były zaparowane. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu auta i skontrolowaniu stanu trzeźwości kierowcy.

Zatrzymany mężczyzna został umieszczony w policyjnej celi. Teraz nie tylko stracił prawo jazdy, ale także grozi mu kara za jazdę w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym, za takie przestępstwo można otrzymać karę pozbawienia wolności do 3 lat.

Aspirant Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie apeluje o odpowiedzialność podczas długiego weekendu majowego: „Bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych. Musimy pamiętać, że kiedy kierowca jest pod wpływem alkoholu, jego zmysły są upośledzone i może to doprowadzić do nieszczęśliwych wypadków. Dlatego prosimy o trzeźwość za kierownicą – pijani kierowcy stanowią wielkie zagrożenie”.